Quiet technology

Strona główna

Oasis Qt efektywnie poprawia komfort akustyczny

W wielu miejscach pracy rozmowy prowadzone przez kolegów są najbardziej rozpraszającym uwagę i przeszkadzającym w pracy źródłem dźwięków. Szczególnie dotyczy to otwartych i prywatnych środowisk biurowych. Wielokrotne badania potwierdzają ich negatywny wpływ, powodujący stres, który przekłada się na obniżenie produktywności i komfortu pracy pracowników. Wielu pracodawców zaczęło dostrzegać ten problem podejmując działania w kierunku poprawy akustycznego komfortu w środowisku pracy.

Skuteczny i ekonomiczny, oddziaływujący bezpośrednio na przestrzeń

Opracowana przez Cambridge Sound Management Qt Quiet Technology™, jest najnowszą generacją technologii maskowania dźwięku. System OASIS stworzony w oparciu o tę technologię, jest efektywnym i ekonomicznym systemem maskowania dźwięku, działającym bezpośrednio na przestrzeń biurową. OASIS Qt™ skutecznie wytłumia słyszalność ludzkich głosów, jednocześnie redukując zrozumiałość mowy. W rezultacie minimalizuje możliwość zrozumienia przez osoby niepowołane, prywatnych lub poufnych rozmów. Dodatkową korzyścią jest obniżenie stresu, wzrost poziom komfortu pracownika, co wpływa pozytywnie na jego produktywności.

Niczym łagodny szum wiatru

Słaby dźwięk, który można porównać do łagodnego szumu powietrza, jest wynikiem emisji losowo wybranych tonów z zakresu częstotliwości fal, emitowanych przez człowieka i odbieranych przez ludzkie ucho. Taki dobór częstotliwości dźwięków, skutecznie maskuje ludzką mowę, wpływając pozytywnie na poprawę akustycznego komfortu w miejscu pracy. Oasis Qt™ jest także przystosowany do jednoczesnej emisji tła muzycznego i pagingu.

Obszary instalacji - Od biur do szkół i szpitali

Oasis Qt™ jest system o nieskomplikowanym charakterze plug&play, co oznacza łatwość, prostotę instalacji i użytkowania. Nadaje się do wielu typów lokali o powierzchni od 10m2 wzwyż, bez określonego limitu powierzchni. Przykładowe środowiska w których instaluje się systemy to biura wszelkich typów, o przestrzeniach otwartych, jak i zamkniętych, szkoły, recepcje, oddziały banków i firm ubezpieczeniowych, kancelarie adwokackie, apteki, szpitale, etc. W zależności od charakteru pomieszczenia, Oasis Qt™ montuje się bezpośrednio w sufitach podwieszanych lub w specjalnych adapterach. Kontrolny moduł elektroniczny jest zdalnie sterowany przy pomocy pilota.

produkty

Broszury